Dla miłośników chodzenia po górach

Warto w swoim życiu odnaleźć jakąś pasję, ponieważ dzięki temu znajdziemy w sobie chęci do życia. Pasja sprawia, że uśmiech pojawia się na naszej twarzy – nawet wtedy, kiedy jesteśmy bardzo mocno zmęczeni. Człowiek dzięki temu jest w stanie odpocząć – nawet, jeżeli jest to powiązane z dużym wysiłkiem fizycznym. Niektórzy stwierdzają, że wspinaczka górska to coś, co sprawia im wielką przyjemność i w żaden sposób nie mogą o tym zapomnieć. Jeżeli tak jest, to koniecznie powinni zapoznać się oni z książką pt. “Minus 100 stopni. Pierwsze zimowe wejście na Mount McKinley“. Autorem tej książki jest Art Davidson.

Po raz kolejny

W 2020 roku książka ta po raz kolejny pojawiła się na rynku. dlaczego po raz kolejny? Ponieważ pierwszy raz została ona wydana wiele lat temu. Od historycznego wejścia na McKinley przez Davidsona minęło już wiele czasu, ale pamięć o tej książce nie przechodzi. Od tego momentu wydarzyło się już wiele, jeżeli chodzi o wspinaczki po wielkich szczytach, zostało wydanych wiele książek, ale to “Minus 100 stopni. Pierwsze zimowe wejście na Mount McKinley” uważany jest za swoisty podręcznik. Dlaczego? Niektórzy uważają bowiem, że przez to, iż nie ma tu miejsca na żadnego kłamstwa. Art Davidson opowiada prawdę o tym, jak naprawdę wygląda świat wspinaczki górskiej. Z czym trzeba się liczyć, jeżeli ktoś chce wejść na szczyt, który dla zwykłych ludzi jest nieosiągalny? O tym wszystkim przeczytamy w tej oto książce.

Wspinaczka górska

Obserwując to, co dzieje się w dzisiejszych czasach, ludzie nie wierzą z czym przyjdzie im się mierzyć. Wspinaczka górska nie jest traktowana jak prawdziwa pasja, ale jako zwykła fanaberia, jako coś, co jest “hot”. Czy tak powinno podchodzić się do czegoś co może spowodować utratę życia? Oczywiście, że nie, ale wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy. Wspinaczka górska nie tyle jest kosztowna, ale związana jest z ogromnym wysiłkiem fizycznym. Szary Kowalski, który na co dzień spędza długie godziny przed biurkiem nie powinien się z czymś takim mierzyć, jeżeli w ogóle nie ma do tego odpowiedniego przygotowania. Art Davidson to uczestnik pierwszej zakończonej powodzeniem zimowej wyprawy na McKinley. Wejście zakończone sukcesem, ale ile on i jego towarzysze musieli znieść, aby znaleźć się na szczycie? O tym właśnie można dowiedzieć się z tej książki. Opowieść w bardzo brutalny sposób pozwala zmierzyć się z tym, czym naprawdę jest wspinaczka górska. Tej opowieści naprawdę warto poświęcić dłuższą chwilę.

 

Tagged , , ,